Жанр на игри: PC игри

PC игрите, познати и како компјутерски игри, се видео игри кои се играат на персонални компјутери, наместо на домашни конзоли за видео игри или аркадни конзоли.

Dead Grid

Dead Grid

Dead Grid Free Download, е стратешка игра базирана на карти сместена во пост-апокалиптичен свет. Откријте стотици предмети што може да се надградат.Соберете одред од елитни платеници за да ги убијат ордите зомби со вашите арсенал на уништување. Регрутирајте и подгответе тим од елитни платеници со стотици оружје и додатоци. Tastemaker:[...]
DEVOUR v2.2.7

DEVOUR v2.2.7

DEVOUR е ко-оп хорор игра за преживување за 1-4 играчи. Запрете го опседнатиот култен водач пред таа да ве одвлече во пеколот со себе. Трчај. Врескај. Крие. Само не те фатат. Онлајн кооперација со 2-4 играчи Преземете ја контролата над 4 членови на култот во ова уникатно онлајн-ко-оп искуство каде[...]
Orbital Bullet The 360o Rogue Lite-TiNYiSO

Orbital Bullet The 360o Rogue Lite-TiNYiSO

Изданието Save the World вклучува Орбитален куршум и официјалниот просперитетен саундтрак на играта. Дополнително, Assemble Entertainment донира 10% од приходите на ова издание на непрофитната организација Ocean Cleanup која развива напредни технологии за ослободување на океаните од пластика. Ова е најдобрата опција за сите оние кои би сакале да ја[...]
GearHead Caramel

GearHead Caramel

GearHead Caramel Бесплатно преземање PC игра во претходно инсталирана Dmg со директна врска, најново со сите ажурирања и DLC МултиплеерПомина една година од Тајфонот Инцидент, кога биочудовиште од ерата на супермоќите се разбуди и дивееше низ Земјата. Егис Оверлорд, откако ја консолидираше моќта на Луна, започнува со подготовка за продолжување[...]
Danganronpa 2 Goodbye Despair Build 1312489

Danganronpa 2 Goodbye Despair Build 1312489

Островот Џабервок - некогаш популарна туристичка дестинација, овој сега ненаселен остров останува чудно недопрен. Вас и вашите соученици од елитната Академија Hope's Peak сте биле донесени на овој остров од вашиот супер симпатичен учител на „љубовно гулаб, училишно патување со срце“. Се чини дека сите се забавуваат на сонце...додека Монокума[...]
Nightmare Of Decay (v1.14)

Nightmare Of Decay (v1.14)

Nightmare Of Decay бесплатно преземање, акционен хорор во прво лице игра сместена во кошмарен имот преполн со зомби, психотични култивци и орда други ужаси.Користете асортиман на различни оружја во брутална борба за опстанок додека се обидувате да избегате од Кошмар на распаѓање. Откако ќе легнете една ноќ, ќе се разбудите[...]
Keep Talking and Nobody Explodes v1.9.22

Keep Talking and Nobody Explodes v1.9.22

Сам си во соба со бомба. Вашите пријатели, „Експертите“, имаат прирачник потребен за негово отстранување. Но, има финта: Експертите не можат да ја видат бомбата, така што секој ќе треба да зборува - брзо! Ставете ги на тест вашите вештини за решавање загатки и комуникација додека вие и вашите пријатели[...]
Elemental War 2

Elemental War 2

Бесплатно преземање на Elemental War 2, elemental War 2 ви го нуди популарното чувство за одбрана на кулата во комбинација со иновативна игра механика – ултимативен микс за многучасовна забава!Елементарната војна 2 ве води во загрозен свет: орди чудовишта одеднаш се излеваат од бездните на пеколот од неисправен повикан портал.[...]
Urbek City Builder

Urbek City Builder

Во Урбек ќе можете да изградите град по сопствен дизајн! Управувајте со нејзините природни ресурси, подобрете го квалитетот на животот на населението и изградете ги неговите населби на свој начин. Населби Вдишете живот во вашиот град градејќи различни населби. Дали сакате боемско соседство? Изградете барови, паркови и библиотеки, но одржувајте[...]
TOKOYO: The Tower of Perpetuity (v6335492)

TOKOYO: The Tower of Perpetuity (v6335492)

ТОКОЈО: Кулата на вечноста бесплатно преземање PC игра во претходно инсталирана директна врска dmg најнова со сите ажурирања и DLC-а мултиплеер.Се наоѓате себеси заробени во мистериозна кула - онаа која ја преобразува својата структура на секои 24 часа, каде што мора да надминете безброј сиромашни паднати души и да го[...]